سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو در تجهیزات آزمایشگاهی laboratory equipment
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تجهیزات آزمایشگاهی laboratory equipment

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

تجهیزات آزمایشگاهی | فروش تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی laboratory equipment

تجهیزات آزمایشگاهی مجموعه ای است از دستگاهها و ابزار و وسایل آزمایشگاهی. وجود این تجهیزات آزمایشگاهی در آزمایشگاهها برای دانشجویان و محققین و دانشمندان بسیار حایز اهمیت است. تجهیزات آزمایشگاهی با توجه به نوع آزمایشگاه متفاوت است. تجهیزات آزمایشگاهی برای دانشجویان رشته پزشکی و شیمی و نجوم یا ستاره شناسی و رشته های مربوط به آزمایشگاه لازم است . دانشجویان باید کار با وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی را بطور کامل و دقیق بیاموزند.

تجهیزات آزمایشگاهی شامل چه مواردی میباشد؟

تجهیزات آزمایشگاهی شامل مواردی میباشد مثل: سکوبندی آزمایشگاهی، انواع میز، صندلی و کابینت، انواع هود آزمایشگاهی، انواع دستگا های آزمایشگاهی، وسایل آزمایشگاهی و غیره 

1- سکوبندی scaffolding

سکوبندی یکی از لوازم تجهیزات آزمایشگاهی که خیلی مورد توجه نیست اما سکوبندی در واقع اولین نیاز مهم تجهیزات آزمایشگاهی است. سکوبندی در تجهیزات آزمایشگاهی به صورت دوطرفه و یکطرفه،شامل شلف وسط و کناری، قفسه دیواری، میزهای آزمایشگاهی و کابینت آزمایشگاهی، سینک آزمایشگاهی، غیره است.

2- هود آزمایشگاهی Laboratory hood

هود آزمایشگاهی برای تامین و حفظ سلامتی افراد و کارکنان حاضر در آزمایشگاه ضروری و لازم میباشد. کاربرد اصلی هود آزمایشگاهی برای زمانی است که آزمایش مورد نظر باعث تشکیل گازهای شیمیایی در فضا شود. تولید هود صنعتی نیاز به تخصص دارد و دارای اشعه ی ماورابنفش، پریز برق، موتور الکتریکی و سیستم تهویه هوا می باشد. هود آزمایشگاهی دارای چند نوع است که هرکدام براساس کاربردشان متفاوت است. 1- هود بیرونی 2- هود فیلتردار 3- هود سقفی هود لامینار 4- هود شیمیایی.

3- دستگاه آزمایشگاهی Laboratory device

دستگاه آزمایشگاهی همان تجهیزات آزمایشگاهی است که برای انواع آزمایش ها،  آنالیز و تحلیل، تست و اندازه گیری مورد نیاز است. دستگاه آزمایشگاهی به 2 نوع دسته عمومی و تخصصی تقسیم میشوند. دسته عمومی شامل انکوباتور، phمتر، هات پلیت، مگنت،و... که در تمام آزمایشگاه بکار می روند.

4- وسایل آزمایشگاهی Lab Tools

وسایل آزمایشگاهی وسایل مورد نیاز و مشخص آزمایشگاه است مثل: لوله آزمایشگاه، لوله شور یا برس، جای لوله آزمایش، لوله گیر، لیوان آزمایشگاهی و...

5- دوش و چشم شوی آزمایشگاهی Laboratory shower and eyewash

دوش و چشم شوی آزمایشگاهی یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاهی است برای حفاطت از کارکنان آزمایشگاه، در برابر خطرات وارده به چشم و صورت.

6- میکروسکوپ microscope

میکروسکوپ یکی از وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی است که اشیا کوچک را بزرگ نمایش میدهد. کلمه «میکروسکوپ» (Microscope) از کلمه لاتین «میکروسکوپیوم» (Microscopium) گرفته شده است که از کلمات یونانی «میکروس» (Mikros) به معنی کوچک و «اسکوپین» (Skopein) به معنای نگاه کردن گرفته شده است. دو پارامتری که در قدرتمندی میکروسکوپ ها اهمیت دارد شامل «بزرگنمایی» (Magnification) و «وضوح تصویر» (Resolution) میباشد. میکروسکوپ ها تنوع زیادی دارند. اجزای تشکیل دهنده میکروسکوپ ها شامل: پایه، لوله، عدسی، گیره نگهدارنده، صفحه میکروسکوپ، دسته ی میکروسکوپ، لامپ میکروسکوپ و ... .

7- تلسکوپ Telescope

تلسکوپ یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاهی است که مربوط به رشته نجوم میباشد. تلسکوپ در واقع وسیله ای است برای دیدن اجسامی که فاصله ی خیلی دوری دارند.مثل اجرام آسمانی، ستارگان، سیارات،  از ویژگی های تلسکوپ میتوان به توانایی جمع کردن نور و بزرگنمایی آن اشاره کرد. تلسکوپ ها دارای 3 دسته اند: اکساری یا شکستی، بازتابی، ترکیبی.

 شما میتوانید برای خرید با قیمت مناسب و کیفیت عالی توسط فروشگاه ایران مالما اقدام نمایید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()